Skip to main content

Pewnie jak większość z Was zauważyła dużą uwagę przykładamy do jakości badań, które wykonujemy naszym psom 🙂 i tak było w tym przypadku. Prześwietlenia stawów łokciowych i biodrowych to jeden z ważniejszych etapów profilu hodowlanego psa czy suczki i nie do końca łatwym jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka.

Odpowiednie ustawienie kończyn przednich i tylnich w momencie wykonywania zdjęcia daje nam 100% pewności, że badanie jest przeprowadzone prawidłowo, a bezpieczeństwo naszych psów jest głównym punktem podczas całego badania, dlatego wykonujemy je na „głupim Jasiu” a nie pod narkozą.
Przez ostatnie lata prześwietlenia HD i ED wykonywaliśmy we Wrocławiu u jednego z najlepszych specjalistów w naszym kraju dr n. wet. Jana Siembiedy, niestety śmierć doktora zmusiła nas do szukania jego zastępcy. I tak trafiliśmy do oddalonego od nas o 520km – Leszna 🙈 dr n. wet. Karolina Błasiak to specjalistka w dziedzinie badań RTG stawów łokciowych i biodrowych.

Na pierwszy ogień tegorocznych prześwietleń, a patrząc na ilość młodziaków w stadzie to mamy ich trochę w tym roku 🙈 poszła Ziva ☺️ Ziva to mamusiowy klon 😍 nie tylko z charakteru, ale i również z budowy, oba stawy pięknie rozwinięte i do domu wróciliśmy z wynikiem ED – 0/0 i HD – A/A – wolna od dysplazji.

Jesteśmy meega szczęśliwi bo to nasza pierworodna dziewczynka 🥰 która prowadzi „watahową” linie owczarka staroniemieckiego. Teraz tylko zostały nam do przeprowadzenia testy psychotechniczne oraz przegląd hodowlany by Ziva w pełni mogła zostać suką hodowlaną Leśnej Watahy PL ❤️🍀

Translate »